top of page

Ústřední kolo dechových orchestrů

10. 5. 2024

Ústřední kolo soutěže ZUŠ v dechových orchestrech konané ve Veselí nad Moravou dopadlo pro Mladou muziku Šardice víc než skvěle Mladá muzika získala ZLATÉ PÁSMO. Klarinetisté Vojtěch Vrba a Jaroslav Černý dostali ocenění za MIMOŘÁDNÝ SÓLOVÝ VÝKON a vedoucí Mladé muziky pan učitel Roman Kohoutek byl oceněn za DLOUHOLETOU PRÁCI S MLÁDEŽÍ

Všem velmi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy, města Kyjova a domácí obce Šardice.

Krajské kolo jazzových souborů a tanečních orchestrů

12. 4. 2024

12. 4. se konalo krajské kolo soutěže jazzových souborů a tanečních orchestrů.

Naši školu zastupovaly 3 soubory.

Brassbanda I. (Ondřej Šprta, Vítek Kůřil, Adam Balajka, Václav Štěrba, Damián Valihrach, Ondřej Novák, Uma Urbanová, Johanes Urban a Jan Ingr)

Brassbanda II. (Marian Molnár, Šimon Balajka, Mikuláš Anger, Filip Randis, Jindřich Kostiha, Tomáš Blata)

Oba žesťové soubory získaly ZLATÉ PÁSMO s postupem do ústředního kola. Soubory jsou pod pedagogickým vedením Miloslava Procházky, ten navíc získal ocenění poroty za vynikající přípravu souborů.

Třetí soubor, který reprezentoval naši ZUŠ byl YoofJazz, ten pod vedením Vítězslava Začala získal STŘÍBRNÉ PÁSMO. Členy souboru jsou - Adéla Růžičková, Babeta Růžičková, Věra Kraštenič, Julie Fridrichová, Anna Blažková, Šimon Filípek, Daniel Korčák.

Krajské kolo ve hře na housle

9. - 10. 4. 2024

V úterý 9. a ve středu 10. 4. se v Ořechově uskutečnilo krajské kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje. Naši školu reprezentovali žáci Leoše Černého a vybojovali vynikající ocenění.

Konstantin Karageorgiev 1. místo (II.kategorie),

Nela Gajdová 2. místo (VIII.kategorie),

Prokop Růžička 1. místo (IX.kategorie).

K tomu byla opět oceněna naše vynikající korepetitorka Jitka Jelínková.

Krajské kolo soutěže výtvarného oboru

8. - 9. 4. 2024

Ve dnech 8. a 9. 4. se konalo v Tišnově krajské kolo soutěže výtvarného oboru. Z necelých 200 soutěžících naše škola vybojovala senzační ZLATÉ PÁSMO s postupem do ústředního kola. Šlo o výtvarný projekt s názvem 40 LET S GRAFIKOU, na kterém pracovali všichni žáci 1. cyklu výtvarného oboru. Výtvarný obor u nás vyučuje skvělá Dagmar Pucharová, nejenže má výborné nápady a žáky, ale i ona si odnáší ocenění poroty za VYNIKAJÍCÍ PEDAGOGICKOU PRÁCI A DLOUHODOBÝ PŘÍNOS VÝTVARNÉMU OBORU.

Krajské kolo soutěže dechových orchestrů

5. 4. 2024

Naše škola dnes pořádala Krajské kolo soutěže dechových orchestrů. Sešlo se to nejlepší z celého kraje. Skvělé výkony ohodnotila odborná porota v čele s dechovkovou legendou Janem Slabákem. Naši školu reprezentovala Mladá muzika Šardice se svým uměleckým vedoucím Romanem Kohoutkem. Ta svým výkonem oslnila porotu natolik, že získala nejen Zlaté pásmo a postup do ústředního kola, ale i titul Absolutního vítěze celé soutěže Diplom za umělecké vedení obdržel Roman Kohoutek. Ve skladbě Montiho čardáš zazářili na klarinety Vojtěch Vrba a Jaroslav Černý, kteří rovněž byli ocenění za sólový výkon v této skladbě.

Krajské kolo ve hře na klavír

15. 3. 2024

Klavírní duo (Hodonín 15. 3.): III. kategorie Alexandra Valihrachová + Nela Nováčková - 2.místo

Klavír sólo (Mikulov 20. a 21. 3.): II. kategorie Veronika Škrhová 3. místo, IX. kategorie Barbora Frajová 3. místo

Krajské kolo ve hře na kytaru

14. 3. 2024

Kytarové trio - Anna Blažková, Antonie Gazaňová a Ondřej Ševela získali Čestné uznání prvního stupně.

Okresní kolo ve hře na housle

11. 3. 2024

Mezi více než 60 hráči na smyčcové nástroje jsme vybojovali tato ocenění: v I. kategorii získali 2. místo Zbyněk Sukop (P. Vašíček), Laura Nedvědová (J. Petrů), Miroslava Večeřová (P. Petrů) a 3. místo získali Adam Sedláček a Antonín Grufík (P. Petrů). Ve II. kategorii obsadil první místo s postupem do krajského kola Konstantin Karageorgiev (L. Černý) a Iva Šefčíková (L. Černý). Ve III. kategorii jsme získali hned tři stříbrné pozice, a to díky Davidu Kosovi, Michalu Miltákovi a Teodorovi Šťastnému (všichni pod vedením P. Petrů). Ve IV. kategorii vybojoval Čestné uznání prvního stupně Hynek Příkazský (A. Pavluš). V. kategorie přinesla pro naši školu 2. místo - Jan Křivánek (J. Petrů) a 3. místo - Viktorie Začalová (J. Petrů). Vítězkou VIII. kategorie se stala Nela Gajdová (L. Černý), která postupuje do krajského kola, stejně jako Prokop Růžička, vítěz IX. kategorie (L. Černý). Výkony houslistů byly podpořeny vynikajícím doprovodem našich korepetitorů - Jitky Jelínkové a Marka Horáčka, kteří si odnesli ocenění za mimořádný klavírní doprovod.

Okresní kolo ve hře na klavír

26. 2. 2024

KLAVÍR SÓLOVÁ HRA

 

O. kategorie - 3. místo Nina Pavlíková (M. Korčáková)

I. Kategorie - 1. místo Marie Dziková (L. Škrlová)

II. kategorie - 1. místo Veronika ŠKrhová (M. Korčáková) + POSTUP DO KRAJE, 2. místo Ester Rauszová (R. Jurásková)

III. Kategorie - 2. místo Isabelle Selucká (R. Jurásková), 2. místo Vojtěch Němčanský (I. Kudelová)

IV. kategorie - 1. místo Magdalena Hochmanová (I. Kudelová),3. místo Antonie Valihrachová (L. Škrlová)

VI. kategorie - 1. místo Ellen Svobodová (A. Plachá), 2. místo Alexandra Valihrachová (L.Škrlová)

VII. kategorie - 2. místo Jitka Fridrichová (M. Horáček)

IX. kategorie - 2. místo Rút Šalšová (I. Kudelová), 1. místo + POSTUP DO KRAJE Barbora Frajová (A.Plachá)

 

KLAVÍRNÍ DUA

III. kategorie - 1. místo + POSTUP A. Valihrachová + N. Nováčková (L. ŠKrlová)

IV. kategorie - 1. místo B. Frajová + R. Šalšová (I. Kudelová)

Okresní kolo ve hře na kytaru

20. 2. 2024

Jedna z prvních soutěží na naši škole tohoto roku bylo okresní kolo ve hře na kytaru.

Ve III. kategorii získala 3. místo Karolína Mazničenková.

Ve III. kategorii komorní hry získalo Kytarove trio ZUŠ Kyjov 1. místo a postupuje do krajského kola.

Gratulujeme!

Krajské a ústřední kolo hry na elektronické klávesové nástroje

26. 4. 2023

Jedna z posledních soutěží letošního roku patří elektronickým klávesovým nástrojům - v krajském kole v Ořechově 26.4. reprezentoval naši školu Roman Saňka ze třídy Radovana Tyce a získal úžasné první místo s postupem do celostátního kola!

Blahopřejeme!

Pro doplnění ještě uvádíme, že náš žák R. Saňka mimo jiné soutěžil i se skladbou "Žár" ve stylu EDM, kterou pro tento účel zkomponoval jeho vyučující R. Tyc (um. pseud. A. Titz) a která je poctou slavnému francouzskému klávesovému mágovi J. M. Jarreovi k jeho k 75. narozeninám, jež oslaví letos v srpnu.

Edit: V ústředník kole v Praze vybojoval Roman Saňka krásné druhé místo. Gratulujeme!

Ústřední kolo hry na dechové nástroje

21. 4. 2023

Tři dechové soubory ZUŠ Kyjov reprezentují v těchto dnech naši školu na celostátním kole v Liberci - a žáci už vybojovali první zlato! Žesťový septet (O. Šprta, A. Balajka, V. Kůřil, D. Valihrach, J. Urban, U. Urbanová, J. Ingr) pod vedením Miloslava Procházky získali první místo.

Blahopřejeme!

 

A také dva další soubory ZUŠ Kyjov v celostátním kole v Liberci zabodovaly! Žesťový sextet ((M. Molnar, S. Zaviačičová, D. Ingr, F. Randis, J. Kostiha, T. Blata) pod vedením Miloslava Procházky získal první místo a žáci z Trumpetového tria (M. Anger, D. Něnička, D. Ševela) pod vedením Ondřeje Pavluše vybojovali stříbrnou pozici.

Blahopřejeme!

Krajské kolo hry na dechové nástroje

9. 3. 2023

Před začátkem jarních prázdnin nám žáci dechového oddělení připravili ještě jedno krásné překvapení - všechny tři žesťové soubory, které se zúčastnily krajského kola soutěže komorních souborů v Brně získaly první místo a postupují do CELOSTÁTNÍHO KOLA!

Jmenovitě jsou to tyto soubory:

Žesťový septet ( O. Šprta, A. Balajka, V. Kůřil, D. Valihrach, J. Urban, U. Urbanová, J. Ingr)

Žesťový sextet ZUŠ (M. Molnar, S. Zaviačičová, D. Ingr, F. Randis, J. Kostiha, T. Blata) pod vedením Miloslava Procházky

Trumpetové trio (M. Anger, D. Něnička, D. Ševela) pod vedením Ondřeje Pavluše.

Žesťový septet se navíc stal ABSOLUTNÍM VÍTĚZEM celého krajského kola a Miloslav Procházka získal ocenění poroty za vynikající přípravu souborů.

Gratulujeme všem žákům i jejich pedagogům a držíme palce v celostátním kole v Liberci!

Krajské kolo soutěže v komorní hře dechových nástrojů

8. 3. 2023

Žákyně z flétnového tria (Mariana Němčanská, Denisa Něničková a Štěpánka Pospíšilová) pod vedením Jany Něničkové získaly v krajském kole soutěže v komorní hře skvělé první místo. Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěže ve sborovém zpěvu

8. 3. 2023

Dětský pěvecký sbor ZUŠ Kyjov pod vedením Aleny Kučerové se ve středu 8.3. zúčastnil krajského kola soutěže ve sborovém zpěvu. Získali vynikající zlaté umístění a ocenění za hlasovou kulturu.

Všem sbormistrům i paní učitelce gratulujeme!

Okresní kolo soutěže hry na dechové nástroje

24. 2. 2023

Dnes se v ZUŠ Kyjov konalo okresní kolo v komorní hře dechových nástrojů a naši žáci byli úspěšní hned v několika kategoriích! Třetí místo získalo trio ve složení L.Lukáš, F. Stonawski, A. Pospíšilová pod vedením Jakub Vajda a do krajského kola z prvních míst postoupily tyto soubory - flétnové trio (M. Němčanská, D. Něničková, Š. Pospíšilová) pod vedením Jana Něničková, Žesťový septet ( O. Šprta, A. Balajka, V. Kůřil, D. Valihrach, J. Urban, U. Urbanová, J. Ingr) a Žesťový sextet ZUŠ (M. Molnar, S. Zaviačičová, D. Ingr, F. Randis, J. Kostiha, T. Blata) pod vedením Miloslava Procházky a Trumpetové trio (M. Anger, D. Něnička, D. Ševela) pod vedením Ondřej Pavluš. Gratulujeme všem žákům i jejich pedagogům a děkujeme též celému dechovému oddělení, jejich vedoucímu Miloslavu Procházkovi a Hanka Šimečková Lužová za přípravu celého soutěžního dne.

Přijímací zkoušky na konzervatoř 2023

24.2. 2023

Naše žákyně Anna Máčelová, která na ZUŠ Kyjov studuje hru na klarinet, se v letošním roce úspěšně zúčastnila přijímacích zkoušek na Konzervatoř Brno a Konzervatoř Evangelické akademie Olomouc a na obě školy byla přijata. Pedagogické vedení na ZUŠ Kyjov zajišťoval až do r. 2020 vynikající pedagog a klarinetista Jaroslav Čajka, od r. 2020 ji připravovala Julie Hofmanová. Oběma pedagogům a především mladé klarinetistce gratulujeme!

XIV. ročníku varhanní přehlídky ORGANUM REGIUM

31. 3. 2022

Gratulujeme Ondreji Rákošovi a jeho pedagogovi Markovi Horáčkovi k získání druhého místa na XIV. ročníku varhanní přehlídky ORGANUM REGIUM v Pardubicích. Ondrej Rákoš je prvním žákem varhanního oddělení ZUŠ Kyjov, který se této soutěže zúčastnil a stříbrná pozice je velkým úspěchem. Blahopřejeme! 

Krajské kolo soutěže hry na dechové nástroje

25. 3. 2022

Děkujeme všem žákům dechového oddělení za reprezentaci naší školy v krajském kole! První místa získali tito žáci: Anna Máčelová ve hře na klarinet, Uma Urbanová ve hře na lesní roh a ve hře na trubku Adam Zaviačič, Vítek Kůřil a Blanka Vrbová. Stříbro vybojovali Johanes Urban ve hře na lesní roh a v kategorii hra na tenor Jan Ingr, Jindřich Kostiha a Tomáš Blata. Všem soutěžícím i jejich učitelům Miloslavu Procházkovi, Romanu Kohoutkovi a Julii Hofmanové blahopřejeme!

Okresní kolo soutěže hry na cimbál a cimbálových muzik

24. 3. 2022

Blahopřejeme všem žákům ke krásným výsledkům v okresním kole soutěže hry na cimbál a cimbálových muzik. První místo ve hře na cimbál získal Adam Frolec, postup do krajského kola vybojovala Ema Zetková, Šimon Krist, Anna Frolcová a Tomáš Stejskal. V krajském kole budou naši školu reprezentovat také obě cimbálové muziky (mladší i starší) pod vedením Petra Petrů. Všem postupujícím držíme palce!

Okresní kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru v Hodoníně

24. 3. 2022

Gratulujeme žákyním tanečního oboru ZUŠ Kyjov a jejich učitelkám Haně Achilles a Jitce Adamíkové k zisku krásných umístění v okresním kole soutěžní přehlídky tanečního oboru v Hodoníně. Malé i větší tanečnice získaly jedno bronzové, dvě stříbrná pásma a žákyně 7. ročníku a II. cyklu postupují z prvního místa do krajského kola. Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěže ve zpěvu

17. - 18. 3. 2022

Gratulujeme našim žákům k úspěchům v krajském kole soutěže v sólovém a komorním zpěvu! Třetí místa získali Adam Toušek, Martin Koch a Alžběta Selucká, druhé místo získala Miriam Selucká, Alžběta Bušinová,Natálie Potěšilová a duo Rút Šalšová a Magdalena Kudelová. Zlatou pozici obsadily Hana Blahutková a Magdalena Kudelová, která postupuje do ústředního kola. Ještě jednou blahopřejeme všem žákům i jejich učitelům Ingrid Fukanové, Mariu Kudelovi a Aleně Kučerové.

Okresní kolo soutěže - dechové nástroje

2. - 3. 2. 2022

Blahopřejeme všem žákům, kteří úspěšně reprezentovali naši školu v okresním kole dechových dřevěných a dechových žesťových nástrojů.

Ve středu 1.3. a ve čtvrtek 2.3. se konalo okresní kolo dechových dřevěných nástrojů a naši žáci získali vynikající umístění. Ve hře na zobcovou flétnu získala 1. místo Soňa Jarolíková, 2. místo Martin Stejskal a bronzové umístění Lucie Slámová. Ve hře na příčnou flétnu získala první místo Klára Dziková. Anna Máčelová získala vynikající první místo i s postupem ve hře na klarinet, ve stejném oboru získala první místo také Klára Dziková, druhé místo Filip Stonawski a bronz získal Lukáš Lukáš.

Za přípravu děkujeme Janě Něničkové, Jakubu Vajdovi, Julii Hofmannové a Ondřeji Pavlušovi.

 

Ve čtvrtek 2.3. proběhlo okresní kolo žesťových nástrojů a také zde žáci získala cenná umístění. Sourozenci Johanes a Uma Urbanovi získali první místa s postupem ve hře na lesní roh. Ve hře na trubku získali zlatou pozici a postup do okresního kola Adam Zaviačič, Vítek Kůřil, Blanka Vrbová, Jan Ingr, Tomáš Blata a Jindřich Kostiha. První místo získali také Denis Krsička, Adam Balajka a Ondřej Šprta. Druhá místa obsadili Mikuláš Anger, Soňa Zaviačičová, Dominik Ševela a Šimon Riedl. Za přípravu děkujeme Miloslavu Procházkovi, Romanovi Kohoutkovi a Ondřeji Pavlušovi.

V neposlední řadě díky všem korepetitorům –  Ireně Kudelové, Markovi Horáčkovi a Jitce Jelínkové.

 

Všem žákům i učitelům ještě jednou gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v krajských kolech!

Okresní kolo soutěže ve zpěvu

16.2. 2022

Gratulujeme našim žákům k úspěšnému umístění v okresním kole pěvecké soutěže! Stříbrné umístění obsadili Anna Blažková, Dita Trumpešová, Rút Šalšová, Pavlína Zahrádková, Lucie Malíková, Radek Potěšil, Rozálie Novotná, Kristina Malíková, Vanessa Kubincová, Denisa Šťastná, Lucie Lesovská a první místa bez postupu získaly Tereza Kristová, Alžběta Brázdová, Zdenka Gricová a pěvecké duo T. Kristová a A. Blažková.

Do krajského kola postupují Alžběta Bušinová, Miriam Selucká, Hana Blahutková, Magdalena Kudelová, Natálie Potěšilová, Adam Toušek, Alžběta Selucká, Martin Koch a pěvecké duo Magdalena Kudelová a Rút Šalšová. Přejeme pevné nervy a pevný hlas v krajském kole 17.3. a 18.3. v Brně.

Přijímací zkoušky na školy s uměleckým zaměřením

15.2. 2022

Opět po roce můžeme s radostí oznámit, že naši žáci byli úspěšní v přijímacím řízení na střední a vysoké školy s uměleckým zaměřením! Z hudebního oboru jsou to DENIS KRSIČKA (pedagog M. Procházka, Konzervatoř Brno, obor Hra na trubku), ŠTĚPÁN VAŠÍČEK (pedagog K.Neduchal, Konzervatoř P.J. Vejvanovského Kroměříž, obor Hra na trubku), NATÁLIE POTĚŠILOVÁ (pedagog L. Černý, Konzervatoř Brno, obor Hra na housle), HANA ZÁLEŠÁKOVÁ (pedagog: Z. Žáčková a A. Kučerová, Pedagogická fakulta MU Brno, obor Hudební výchova se zaměřením na vzdělávání).  Úspěšné byly také žákyně výtvarného oboru pod vedením Dagmar Pucharové – MARINA URUBKOVÁ (Střední škola umění a designu v Brně), ZUZANA BOUCHALOVÁ (Střední školu umění a designu v Brně, Střední odborné učiliště tradičních řemesel a VOŠ v Brně) a BARBORA NĚMCOVÁ (Střední škola Strážnice v oboru Móda, styling a média).

Všem přijatým uchazečům blahopřejeme!

Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů JUNIOR Brno 2021

6.6. 2021

V neděli 6.6. se zúčastnil Mezinárodní soutěže dechových nástrojů "Žestě Brno Junior" náš žák Štěpán Vašíček, který získal ve hře na trubku v kategorii Junior B - 3. cenu.

Pedagogické vedení - BcA. Kryštof Neduchal

Klavírní doprovod - Mgr. Monika Korčáková

Gratulujeme!

štěpán.jpg
diplom.jpg

Mezinárdoní soutěž Vlastimila Lejska 25.6-26.6. 2021

29.6. 2021

Na závěr školního roku ještě krásná soutěžní tečka – Antonie Blažková a Jitka Fridrichová získaly vynikající 3. místo v Mezinárodní soutěži Vlastimila Lejska pro klavírní dua, která se konala 25. a 26. 6. 2021 ve vile Löw-Beer v Brně. Naše klavírní duo pod vedením paní učitelky Ireny Kudelové získalo bronz v kategorii A2 s věkovým limitem 13 let a časovým limitem 11 minut. Diplomy převzaly z rukou mezinárodní poroty a majitelů firmy Petrof.

 

Blahopřejeme!!!!!

IMG_1057.JPG
IMG_1058.JPG

SOUTĚŽ VE HŘE NA KLAVÍR - PIANOFORTE PER TUTTI

12.5. 2021

S radostí oznamujeme, že i během distanční výuky se naše škola zapojila do online soutěže ve hře na klavír PIANOFORTE PER TUTTI. Paní učitelky Irena Kudelová, Monika Korčáková a Alžběta Plachá spolu s dětmi připravily nahrávky soutěžních skladeb a žáci ZUŠ Kyjov nyní získali velmi hezká ocenění: ZLATÉ PÁSMO – Zuzana Šimečková (V. kategori), STŘÍBRNÉ PÁSMO – Ellen Svobodová (2. kategorie), Barbora Frajová (8. kategorie) a klavírní dua Antonie Blažková + Jitka Fridrichová a Barbora Frajová + Rút Šalšová; BRONZOVÉ PÁSMO –  Ondřej Šebesta (1. kategorie), Kamila Tranová (2. kategorie), Adéla Růžičková, Miroslava Martiňáková (8. kategorie) a Simona Ševčíková (9.kategorie).

Blahopřejeme všem žákům i jejich učitelkám k vynikajícímu úspěchu! 

PŘIJATÍ ŽÁCI NA KONZERVATOŘE

2021

17.2. 2021

Milí rodiče a žáci,

jsme rádi, že i v této době můžeme přinést dobré zprávy! Naši žáci Rút Šalšová, Kristián Ilčík a Ondřej Vašek v lednu 2021 úspěšně složili zkoušky na střední školy s uměleckým zaměřením. Na Konzervatoř P.J. Vejvanovského v Kroměříži v oboru Klasický zpěv byli přijati Kristián Ilčík a Rút Šalšová, za jejich přípravou stojí naši učitelé MgA. Alena Kučerová a Mario Kudela. Ondřej Vašek, žák p. učitele Miloslava Gajdoše, se stal úspěšných uchazečem v přijímacím řízení na Konzervatoř Evangelické akademie Olomouc, kde bude studovat hru na kontrabas.

 

Všem přijatým uchazečům blahopřejeme!

Mladá muzika Šardice na soutěži Golden Sardana

17. 9. 2019

Dechová hudba Mladá muzika Šardice pod vedením Romana Kohoutka získala na soutěži orchestrů Golden Sardana ve španělském Lloret de Mar druhý nejvyšší počet, zlaté pásmo a zvláštní ocenění pro sólisty Prokopa Neduchala a Radka Nováka.

Gratulujeme!

2019

Krajské kolo soutěže ve hře na elektronické klávesové nástroje

30. 4. 2019

Dechová hudba Mladá muzika Šardice pod vedením Romana Kohoutka získala na soutěži orchestrů Golden Sardana ve španělském Lloret de Mar druhý nejvyšší počet, zlaté pásmo a zvláštní ocenění pro sólisty Prokopa Neduchala a Radka Nováka.

Gratulujeme!

Mezinárodní baletní soutěž NA ŠPIČKÁCH

27. 4. 2019

V sobotu a v neděli 27.4.2019 se v Brně konal 5. ročník Mezinárodní baletní soutěže NA ŠPIČKÁCH, kterého se zúčastnily i žákyně tanečního oboru ZUŠ Kyjov pod vedením Jolany Součkové. Ve velké konkurenci převážně specializovaných tanečních a baletních škol získaly vynikající ocenění - 2. místo a 3. místo pro starší žákyně, 4. místo za sólové vystoupení Elišky Čulíkové a 7. místo pro žákyně mladší. Blahopřejeme!

Ústřední kolo soutěže v komorní hře s převahou dechových žesťových nástrojů

26. 4. 2019

V pátek 26.4. 2019 a v sobotu 27.4.2019 se v Liberci konalo ústřední kolo soutěže v komorní hře s převahou dechových žesťových nástrojů. Za ZUŠ Kyjov soutěžily dva soubory - Ve II. kategorii žesťový kvartet (Eliška Menšíková, Vít Širůčka, Denis Krsička a Jindřich Kostiha) pod vedením Miloslava Procházky a ve III. kategorii žesťů trio (Blanka Vrbová, Jaroslav Kříž a Štěpán Vašíček) pod vedením Kryštofa a Nely Neduchalových. Žesťový kvartet vybojoval stříbro a členové tria si odnesli vítězství ve své kategorii. Blahopřejeme! 

Mezinárodní interpretační soutěž Pro Bohemia 2019

07. 4. 2019

V neděli 7.4.2019 se naše žákyně Zuzana Šimečková zúčastnila 17. ročníku mezinárodní interpretační soutěže Pro Bohemia 2019 v oboru hra na klavír. Ve velké konkurenci téměř třiceti klavíristů se jí povedlo získat Čestné uznání v 1. kategorii.

Blahopřejeme!

Klavírní soutěž Pianoforte per tutti

28. 3. 2019

Mladá klavíristka Zuzana Šimečková ze třídy Alžběty Bočkové získala ve 3. ročníků celostátní klavírní soutěže Pianoforte per tutti vynikající druhé místo. Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěže v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů

25. 3. 2019

V komorní hře s převahou smyčců reprezentovali ZUŠ Kyjov Julie Fridrichová (housle), Daniel Balajka (housle) a Zuzana Šimečková (klavír) pod vedením Leoše Černého. V pondělí 25. 3. 2019 se tito žáci umístili na první pozici v krajském kole s druhým nejvyšším počtem bodů ze všech zúčastněných souborů a zajistili si postup do celostátního kola v Jindřichově Hradci.

Krajské kolo soutěže v komorní hře s převahou žesťových nástrojů

22. 3. 2019

V pátek 22. 3. 2019 proběhlo v Brně krajské kolo soutěže v komorní hře s převahou žesťových dechových nástrojů. Naše škola byla reprezentována dvěma soubory, které získaly zlaté umístění a postup do celostátního kola v Liberci. Ve II. kategorii získal první místo žesťový kvartet (Eliška Menšíková, Vít Širůčka, Denis Krsička a Jindřich Kostiha) pod vedením Miloslava Procházky, který patří mezí špičky v pedagogickém vedení sólistů i dechových souborů. Ve III. kategorii žesťů zvítězilo trio (Blanka Vrbová, Jaroslav Kříž a Štěpán Vašíček) pod vedením Kryštofa a Nely Neduchalových, Trio se stalo současně absolutním vítězem celého krajského kola.

Krajská soutěžní přehlídka ve sborovém zpěvu

20. 3. 2019

Ve středu 20.3. 2019 proběhla v Mikulově krajská soutěžní přehlídka ve sborovém zpěvu. ZUŠ Kyjov zde reprezentovali žáci sborového zpěvu pod vedením MgA. Aleny Kučerové, kteří získali vynikající druhé místo.

Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěže v komorní hře s převahou dechových nástrojů

19. 3. 2019

V úterý 19.3. 2019 proběhlo v Boskovicích krajské kolo soutěže v komorní hře s převahou dechových nástrojů, v kategoriích flétny a jiné dechové dřevěné nástroje. Naši školu reprezentovalo trio ve složení Kateřina Knoflíčková, Lenka Veverková a Jaroslav Kříž, kteří získali vynikající bronzové umístění. Žáky připravovala paní učitelka Nela Neduchalová. Blahopřejeme!

Krajská přehlídka scénického tance

14. 3. 2019

Žákyně tanečního oboru pod vedením Jolany Součkové se 14.3. 2019 zúčastnily krajské postupové přehlídky scénického tance s pásmem MŮŽEŠ.. a získaly zde ocenění za technickou připravenost. Blahopřejeme!

Okresní kolo soutěže v komorní hře s dechových nástrojů

01. 3. 2019

Ve středu 20.3. 2019 proběhla v Mikulově krajská soutěžní přehlídka ve sborovém zpěvu. ZUŠ Kyjov zde reprezentovali žáci sborového zpěvu pod vedením MgA. Aleny Kučerové, kteří získali vynikající druhé místo.

Blahopřejeme!

Okresní kolo soutěže ve hře na elektronické klávesové nástroje

26. 2. 2019

V úterý 26.2. 2019 získali žáci Veronika Prchlá (I. kategorie), Vojtěch Janča a Daniel Dobeš (IV. kategorie) ze třídy Radovana Tyce první místa v okresním kole soutěže ve hře na EKN. Veronika Prchlá a Vojtěch Janča budou reprezentovat ZUŠ Kyjov i v krajském kole. Blahopřejeme!

Žáci ZUŠ Kyjov v přijímacích zkouškách na umělecké školy

20. 2. 2019

Během ledna a února probíhala přijímací řízení na střední školy s uměleckým zaměřením a čtyři žáci ZUŠ Kyjov tentokrát prošli sítem těchto škol. Na konzervatoř do Brna byla přijata Aneta Kozáková (obor viola) pod vedením Leoše Černého, na konzervatoř do Kroměříže Jakub Břinek (obor saxofon) pod vedením Nely Neduchalové, na Střední uměleckou průmyslovou školu v Brně se dostala Monika Olivová(obor grafický design), Karolína Krapková úspěšně složila zkoušky na Střední uměleckou školu v Hodoníně (obor užitá malba). Blahopřejeme!

2018

Mezinárodní klavírní soutěž AMADEUS Brno

02. 11. 2018

Mladá klavíristka Zuzanka Šimečková se již potřetí zúčastnil prestižní klavírní soutěže Amadeus a v této mezinárodní soutěži získala vynikající třetí místo. Soutěžila V. kategorii a ve velmi silné konkurenci devíti účastníků z celého světa získala pro naši školu třetí místo.

Ústřední kolo soutěže ve hře na cimbál

24.05.2018

V ústředním kole soutěže ve hře na cimbál, které proběhlo 24. 5. v Mikulově, získali naši žáci Hana Blahutková (0. kategorie) ze třídy Antonína Horehledě a Kateřina Sečkářová(VIII. kategorie) a Michal Procházka(X. kategorie) ze třídy Petra Gablase vynikající první místa. Blahopřejeme!

Ústřední kolo soutěže dechových žesťových nástrojů

04.05.2018

V pátek 4. 5. 2018 se v Praze uskutečnilo celostátní kolo ve hře na dechové žesťové nástroje. Naši žáci pod vedením Miloslava Procházky vybojovali vynikající tři první místa. Prokop Neduchal zvítězil ve dvou oborech - ve hře na pozoun a ve hře na tenor(IX. kategorie). Získal také ocenění poroty za provedení skladby - V. Smity - Koncertní arie. Eliška Menšíková vyhrála VII. kategorii ve hře na lesní roh. Blahopřejeme!

Ústřední kolo soutěže ve hře na dechové dřevěné nástroje

03.05.2018

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se v Praze konalo ústřední kolo soutěže ve hře na dechové dřevěné nástroje. Naši školu reprezentovala Nikol Kuchařová ze třídy Radky Horehleďové, která v IX. kategorii získala ve velké konkurenci vynikající čestné uznání. Blahopřejeme!

Mezinárodní taneční soutěž NA ŠPIČKÁCH

30.04.2018

V sobotu 29.4. a v neděli 30. 4. 2018 se v Brně konal čtvrtý ročník mezinárodní baletní soutěže NA ŠPIČKÁCH. Naši školu reprezentovaly žákyně 2. a 3. ročníku s pásmem OBJEV a žákyně 1. ročníku II. cyklu s číslem CO SE SKRÝVÁ V SRDCI. Sólově vystoupily také Anna Blažková a Eliška Čulíková, všechny ze třídy Jolany Součkové. Ve velké konkurenci dokázaly žačky vybojovat přední umístění, žákyně druhého cyklu získaly dokonce stříbrnou medaili. Blahopřejeme!

Celostátní kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu

27.04.2018

V pátek 27.4. a v sobotu 28. 4. se konalo celostátní kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu. Naši školu reprezentovali Barbora Selucká, Robin Zajac a komorní trio ve složení Martina Valášková, Hana Zálešáková a Robin Zajac. Barbora Selucká(VII. kategorie) získala čestné uznání, komorní trio (III. kategorie) 2. místo a Robin Zajac (VIII. kategorie) ve své kategorii zvítězil. Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěže ve hře na cimbál a ve hře lidových souborů

25.04.2018

Ve středu 25. 4. 2018 se ve Veselí nad Moravou konalo krajské kolo soutěže ve hře na cimbál, dudy a ve hře lidových souborů. Naše škola získala tato umístění: 0. kategorie - 1. místo Hana Blahutková, Anna Frolcová I. kategorie - 2. místo Adam Frolec V. kategorie - 2. místo Eliška Horehleďová VII. kategorie - 1. místo s postupem Kateřina Sečkářová X. kategorie - 1. místo Michal Procházka Mladší cimbálová muzika získala diplom za účast, Starší cimbálová muzika vybojovala 2. místo. Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru

19.04.2018

Ve čtvrtek 19. 4. 2018 proběhlo na ZUŠ Blansko krajské kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru. Naši školu reprezentovaly žákyně 1. ročníku II. cyklu, které s pásmem "Co se skrývá v srdci" získaly zlaté pásmo a žákyně 2. a 3. ročníku, které se s vystoupením "Objev" umístily ve stříbrném pásmu. Blahopřejeme!

Okresní kolo soutěže ve hře na cimbál a cimbálových muzik

05.04.2018

Ve čtvrtek 5. 4. se konalo okresní kolo ve hře na cimbál a cimbálových muzik. První místa s postupem získali tito žáci: Hana Blahutková, Anna Frolcová (0. kategorie), Adam Frolec, Tomáš Stejskal (I. kategorie), Eliška Horehleďová (V. kategorie), Vojtěch Šťastný (VII. kategorie), Kateřina Sečkářová (VIII. kategorie), Jonáš Frýza (IX. kategorie), Michal Procházka (X. kategorie). Do krajského kola postoupily také obě cimbálové muziky – Malá cimbálová muzika pod vedením Petra Petrů a Velká cimbálová muzika vedená Antonínem Pavlušem.

Krajské kolo soutěže v dechových dřevěných nástrojích

28.03.2018

Ve středu 28. 3. 2018 se v Brně konalo krajské kolo soutěže ve hře na dechové dřevěné nástroje. Naši žáci se umístili takto: Hra na příčnou flétnu: Lucie Červínková (VI. kategorie)- 3. místo Nikol Kuchařová (IX. kategorie) - 1. místo s postupem do krajského kola Tomáš Paleček získal čestné uznání ve hře na saxofon. Blahopřejeme!

Okresní kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru

28.03.2018

Ve středu 28. 3. 2018 se konalo v Hodoníně okresní kolo soutěže tanečního oboru. Naši školu reprezentovaly žákyně ze třídy Jolany Součkové a získaly tato umístění: Žákyně 2. a 3. ročníku (II. kategorie) - Zlaté pásmo s postupem do krajského kola za taneční pásmo"Objev". Za toto vystoupení obdržely žákyně také speciální diplom za vhodné využití prvků klasické techniky v choreografii. Žákyně 5. a 6. ročníku (III. kategorie) - Stříbrné pásmo za vystoupení s názvem "Oblaka" Žákyně 1. ročníku II. stupně (IV. kategorie) - Zlaté pásmo s návrhem na postup do krajského kola za ztvárnění "Co se skrývá v srdci" Anna Blažková a Eliška Čulíková (IV. kategorie) - Bronzové pásmo za vystoupení s názvem "Sdílení" Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěže ve hře na dechové žesťové nástroje

23.03.2018

V pátek 23. 3. 2018 se v Brně konalo krajské kolo soutěže ve hře na dechové žesťové nástroje. Naše škola získala tato umístění: Eliška Menšíková - hra na lesní roh (VIII. kategorie) 1. místo s postupem do ústředního kola Denis Krsička - hra na trubku (V. kategorie) 1. místo Prokop Neduchal - hra na trombon (IX. kategorie) 1. místo s postupem - hra na tenor (IX. kategorie) 1. místo s postupem Blahopřejeme!

Celostátní soutěžní klavírní přehlídka Piano forte per tutti

22.03.2018

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 se v Příboru uskutečnil druhý ročník klavírní soutěže Pianoforte per tutti. Naši školu reprezentovala mladá klavíristka Zuzana Šimečková, která ve druhé kategorii získala tři ocenění - umístění ve zlatém pásmu, cenu za mimořádný interpretační výkon a diplom za vynikající interpretaci skladby W. A. Mozarta. Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu

21.03.2018

Žáci Základní umělecké školy Kyjov získali v krajském kole soutěže v sólovém a komorním zpěvu vynikající umístění a čtyři z nich postupují do celostátního kola - Barbora Selucká, Robin Zajac a komorní trio ve složení Martina Valášková, Hana Zálešáková a Robin Zajac. Mezi další úspěšné soutěžící patří: O. kategorie - Lucie Malíková (2. místo) II. kategorie - Magdalena Kudelová, Adam Toušek (2. místo), III. kategorie - Julie Fridrichová, Alžběta Selucká (2. místo), IV. kategorie - Tereza Kristová (2. místo s postupem), VII. kategorie - Barbora Selucká (1. místo s postupem), VIII. kategorie (chlapci) - Robin Zajac (1. místo s postupem) VIII. kategorie (dívky) - Barbora Ostřížková (3. místo). Komorní zpěv I. kategorie - duo Magdalena Kudelová + Rút Šalšová (2. místo) III. kategorie - trio Robin Zajac + Martina Valášková + Hana Zálešáková (1. místo s postupem). Všem žákům blahopřejeme!

Okresní kolo soutěže ve hře na žesťové dechové nástroje

07.03.2018

Ve středu 7.3. 2018 se v Hodoníně konalo okresní kolo ve hře na žesťové nástroje, naši školu reprezentovali žáci Miloslava Procházky a Romana Kohoutka a získali vynikající umístění. Eliška Menšíková- lesní roh - I. místo, Hra na trubku - Soňa Zaviačičová (II. kategorie, hra na trubku) - 2. místo, Štěpán Vašíček (III. kategorie) 1. místo, Denis Krsička (IV. kategorie) - 1. místo s postupem, Martin Jankůj, Dominik Latýn (IX. kategorie) - 3. místo Hra na trombon - Prokop Neduchal (IX. kategorie )- 1. místo s postupem Hra na tenor - Jindřich Kostiha (IV. kategorie)- 1. místo Hra na tenor - Prokop Neduchal (IX. kategorie ) - 1. místo s postupem Všem žákům i pedagogům blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole!

Okresní kolo soutěže ve hře na dřevěné dechové nástroje

07.03.2018

Ve středu 7. 3. 2018 se v Hodoníně konalo okresní kolo soutěže ve hře na dřevěné dechové nástroje. Naši školu reprezentovali žáci ze třídy Radky Horehleďové - zobcová a příčná flétna, Jaroslava Čajky - klarinet a saxofon, Nely Zimkové - klarinet, saxofon. Získali následující posty: Hra na zobcovou flétnu: Klára Měšťánková (IV. kategorie) 2. místo Hra na příčnou flétnu: Rút Šalšová (V. kategorie) - 3. místo, Lucie Červínková (VI. kategorie) - 1. místo s postupem, Jana Zbořilová (VII. kategorie) - 1. místo, Nikol Kuchařová (IX. kategorie) - 1. místo s postupem, absolutní vítěz soutěže Hra na klarinet: Eliška Veselková, Lenka Veverková (VII. kategorie) - 3. místo, Jaroslav Kříž (VIII. kategorie) - 3. místo, Anna Máčelová (IX. kategorie) - 2. místo, Tomáš Paleček (X. kategorie) - 1. místo s postupem Hra na saxofon: Jakub Břinek (VII. kategorie) - 1. místo, Vojtěch Selucký (IX. kategorie ) - 1. místo Radka Horehleďová získala zvláštní ocenění za pedagogické vedení. Blahopřejeme!

Brass Banda pošesté laureátem soutěže Concerto Bohemia

05.03.2018

Brass Banda Kyjov pod vedením Miloslava Procházky se již po šesté stala vítězem prestižní Národní rozhlasové soutěže Concerto Bohemia zvítězila v kategorii žákovských souborů a orchestrů do 16 let. Brass Banda se tak zúčastní Koncertu laureátů, jež proběhne dne 17. listopadu 2018 ve Velkém sále Paláce Žofín.Blahopřejeme!

Okresní kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu

28.02.2018

Žáci základní umělecké školy získali v okresním kole soutěže v sólovém a komorním zpěvu vynikající umístění a jedenáct z nich postupuje do krajského kola. Mezi úspěšné soutěžící patří: O. kategorie - Lucie Malíková (1. místo s postupem), Emma Erika Petříčková, Julie Navrátilová, Ornella Neisserová (2. místo), Anna Ševelová, Ella Grmolcová a Alžběta Brázdová (3. místo). II. kategorie - Magdalena Kudelová, Adam Toušek (1. místo s postupem), Natálie Potěšilová, Rút Šalšová, Adéla Vaňková (2. místo), Klára Malíková (3. místo). III. kategorie - Julie Fridrichová, Alžběta Selucká (1. místo s postupem), Eliška Horehleďová, Barbora Šigutová (2. místo). IV. kategorie - Tereza Kristová (1. místo s postupem), Martin Koch, Markéta Šťastná a Lucie Jankůjová (2. místo). V. kategorie -Sára Šošovičková (2. místo). VII. kategorie - Barbora Selucká (1. místo s postupem) VIII. kategorie (chlapci) - Robin Zajac (1. místo s postupem) Komorní zpěv - I. kategorie - duo Magdalena Kudelová + Rút Šalšová (1. místo s postupem) II. kategorie - duo Lucie Jankůjová + Markéta Šťastná (1. místo), III. kategorie - trio Robin Zajac + Martina Valášková + Hana Zálešáková (1. místo s postupem). Všem žákům blahopřejeme!

2017

Mezinárodní klavírní soutěž AMADEUS Brno

02.11.2017

Mladá klavíristka Zuzanka Šimečková získala v mezinárodní klavírní soutěži Amadeus ve velké konkurenci vynikající Čestné uznání. Soutěžila ve III. kategorii, která byla početně nejsilnější a z celkového počtu 16 účastníků z celého světa získala pro naši školu čtvrté místo.

Ústřední kolo soutěžní přehlídky výtvarných prací

06.10.2017

Na začátku října proběhlo ústřední kolo soutěžní přehlídky výtvarného oboru na ZUŠ Miloslava Stibora v Olomouci. Naše škola byla reprezentována projekty ve II. a III. kategorii a žáci pod vedením Mgr. Dagmar Pucharové se umístili ve stříbrném pásmu za projekt První mezinárodní výstava psů v ZUŠ a ve zlatém pásmu s projektem CD Disk. Blahopřejeme!

Celostátní kolo soutěže jazzových souborů a orchestrů v Litvínově

09.06.2017

Ve dnech 9. - 10. 6. 2017 se v Litvínově konalo ústřední kolo soutěže pro jazzové soubory a ostatní orchestry. Brass Banda ZUŠ Kyjov pod vedením Miloslava Procházky získala ve II. kategorii (do 12 členů, věkový průměr do 17 let) vynikající zlaté umístění, ocenění získal také Miloslav Procházka za pedagogické vedení souboru a Vladimír Procházka za vynikající výkon ve hře na tubu. Blahopřejeme!

Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů Brno

03.06.2017

Ve středu 25. 4. 2018 se ve Veselí nad Moravou konalo krajské kolo soutěže ve hře na cimbál, dudy a ve hře lidových souborů. Naše škola získala tato umístění: 0. kategorie - 1. místo Hana Blahutková, Anna Frolcová I. kategorie - 2. místo Adam Frolec V. kategorie - 2. místo Eliška Horehleďová VII. kategorie - 1. místo s postupem Kateřina Sečkářová X. kategorie - 1. místo Michal Procházka Mladší cimbálová muzika získala diplom za účast, Starší cimbálová muzika vybojovala 2. místo. Blahopřejeme!

Mladá muzika Šardice v ústředním kole soutěže dechových hudeb v Letovicích

26.05.2017

Mladá Muzika Šardice se v ústředním kole soutěže dechových hudeb v letovicích umístila ve zlatém pásmu v kategorii II.B, zvláštní ocenění získali Prokop Neduchal a Marián Obrtlík za mimořádný sólový výkon.

Mladá muzika Šardice na soutěžní přehlídce Čermákovo Vysoké Mýto

20.05.2017

V sobotu 20.5.2017 se Mladá muzika Šardice pod vedením Romana Kohoutka zúčastnila celostátní přehlídky dechových muzik Čermákovo Vysoké Mýto. MM Šardice se stala vítězem celé soutěže a kromě toho získala mnoho dalších ocenění - cenu publika, ocenění za vynikající výkon sólistů ve skladbě Moravské boogy, ocenění za vynikající sólový výkon Prokopa Neduchala, ocenění za výborné provedení polky kulhavá.Všechny diplomy si můžete prohlédnout v přiloženém souboru i v sekci Galerie.

Krajské kolo soutěže jazzových souborů a orchestrů

27.04.2017

V krajském kole soutěže jazzových souborů a orchestrů získaly zlatá ocenění tyto soubory - Yoof Jazz pod vedením Vítězslava Začala a Brass Banda pod vedením Miloslava Procházky. Brass Banda se stala absolutním vítězem soutěže a postupuje do krajského kola. Blahopřejeme!

Krajské kolo soutěže dechových hudeb ve Veselí nad Moravou

26.04.2017

Mladá muzika Šardice získala první místo s postupem, titul absolutního vítěze a její vedoucí Roman Kohoutek byl oceněn za vynikající vedení souboru.

Krajské kolo soutěže dechových hudeb ve Veselí nad Moravou

26.04.2017

Mladá muzika Šardice jako absolutní vítěz krajského kola soutěže dechových hudeb ve Veselí nad Moravou v reportáži TVS.

Soutěž ve hře na EKN ,,Nová Konfrontace" v Karviné

07.04.2017

V soutěži ve hře na elektronické klávesové nástroje, která se konala 7.4.2017 v Karviné získali dvě stříbrná ocenění žáci Radovana Tyce - Daniel Dobeš a Vojtěch Janča.

Krajské kolo soutěžní přehlídky výtvarného oboru

31.03.2017

Dne 31.3. se konala soutěžní přehlídka výtvarného oboru v ZUŠ A. Muchy v Ivančicích. Žáci pod vedením Mgr. Dagmar Pucharové zde prezentovali své projekty První mezinárodní výstava psů v ZUŠ a CD disk, za které získali umístění ve zlatém pásmu s postupem do celostátního kola.

Klavírní soutěž Pianofortepertutti v Příboru 

30.03.2017

Ve dnech 30. a 31.3. se konala soutěžní přehlídka pro mladé klavíristy z celé republiky a ZUŠ Kyjov zde získala cenná umístění - první místa pro Zuzanu Šimečkovou, Annu Kraštenič a Jindřicha Hochmana, Zuzana Šimečková a Jindřich Hochman získali navíc ocenění za mimořádný interpretační výkon. Ve stříbrném pásmu se umístily Antonie Blažková,Barbora Frajová, Rút Šalšová, Magdalena Kudelová, Anna Blažková a v bronzovém pásmu Robin Zajac a Nela Šimečková.

Krajské kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje

28.03.2017

Julie Fridrichová získala ve velké konkurenci III. kategorie třetí místo v krajském kole soutěže ve hře na smyčcové nástroje v ZUŠ Ořechov.

Krajské kolo soutěže ve hře na klavír

09.03.2017

Ve dnech 9. 3. 2017 proběhlo v Brně krajské kolo soutěže ve hře na klavír, za ZUŠ Kyjov získala první místo Zuzana Šimečková ve II. kategorii a Jindřich Hochman třetí místo v X. kategorii.

Okresní kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje

08.03.2017

Začátkem března žáci houslového oddělení v okresním kole získali jedno čestné uznání (Vojtěch Moudrý) jedno místo třetí (Hana Konečná), pět druhých (Štěpán Gasnárek, Lukáš Dvořák, Tomáš Whittington, Barbora Kouřilová, Ondřej Vašek) a šest prvních (Eva Fukanová, Prokop Růžička, Julie Fridrichová, Daniel Balajka, Filip Červinek, Kateřina Macková). Julie Fridrichová postoupila do krajského kola.

Okresní kolo ve hře na klavír v Hodoníně

20.02.2017

V okresním kole ve hře na klavír v Hodoníně získala ZUŠ Kyjov tato ocenění: I. kategorie - Zuzana Šimečková 1. místo s postupem, Antonie Blažková 1. místo, 0. kategorie - dvě třetí místa pro Nelu Šimečkovou a Alexandru Valihrachovou, IV. kategorie - 2. místo pro Barboru Frajovou, Magdalenu Kudelovou a Rút Šalšovou, V. kategorie - 2. místo pro Antonii Blažkovou, VI. kategorie - 2. místo pro Anetu Frajovou a Michaelu Kudrovou, X. kategorie - 1. místo s postupem pro Jindřicha Hochmana, ocenění za vynikající interpretaci skladby Klementa Slavického a titul absolutního vítěze okresního kola.

2016

Mezinárodní klavírní soutěž AMADEUS Brno

13.10.2016

Ve dnech 13. - 15. 10.2016 proběhla v Brně Mezinárodní klavírní soutěž Amadeus pro děti do 11 let. Mladí klavíristé museli z celého světa museli intepretovat skladbu W.A. Mozarta a další skladby klasicistních mistrů. Naši školu reprezentovala mladá klavíristka Zuzanka Šimečková, která ve velké konkurenci získala 3. místo ve II. kategorii. Blahopřejeme!

bottom of page